סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט
זכרון סמוי -  זכרון גלוי זכרון סמוי - זכרון גלוי
1998
עורך: יואל רפל
קובץ מיוחד המוקדש לתודעת השואה במדינת ישראל. בין הכותבים: דינה פורת על "שותפיו של עמלק", אדיר כהן על ספרות הילדים העוסקת בשואה, נאוה סמל משוחחת עם המחזאי מוטי לרנר על "קסטנר", ועוד.
קבצים להורדה
כל הימים ההם כל הימים ההם
2002
עורך: יואל רפל
מבחר מחקרים, קובץ משואה ל'. בין הכותבים: ישראל גוטמן על "הפאשיזם והאנטישמיות", אניטה שפירא על "שואה וכוח", צבי בכרך על "מקומו של האדם בתפיסה הנאצית", ועוד.
קבצים להורדה
מה היתה המילה מה היתה המילה "שואה"?
2005
עורכת: נילי קרן
השואה והשיח התרבותי בישראל, קובץ משואה ל"ג. בין הכותבים: נאוה סמל על "שלוש תמונות ועוד תמונה", אלה שריף על "לכתוב שירה אחרי אושוויץ - ביטויי השואה במוסיקה הישראלית", מולי ברוג על "'אבן מקיר תזעק' - ההנצחה המונומנטאלית של השואה בנוף ישראל", ועוד.
קבצים להורדה
לחפש בן-אדם לחפש בן-אדם
2004
עורכת: נילי קרן
מצילי יהודים בתקופת השואה, קובץ משואה ל"ב. בין הכותבים: משה בייסקי על "בזמנים של ליקוי מאורות", נעימה ברזל על "האם הנדיבות אפשרית?", נילי קרן על "אזרח אמריקאי אחד", ועוד.
קבצים להורדה
ששה מיליון קטגורים ששה מיליון קטגורים
2011
ספר התערוכה

אלבום חגיגי לציון 50 שנה למשפט אייכמן בהוצאת משואה ו'ידיעות אחרונות'. הספר מבוסס על תחקיר מקיף שנערך עבור תצוגת הקבע המרכזית במוזיאון משואה "שישה מיליון קטגורים- מדינת ישראל נ' אדולף אייכמן".
קבצים להורדה
בריחים של שתיקה בריחים של שתיקה
2000
עורך: יואל רפל
שארית הפליטה וארץ-ישראל, קובץ משואה כ"ח. בין הכותבים: בלה גוטרמן על "יהודים חסרי כל, מחפשים מנוחה בין הלאומים", חיים גורי על "הבריחה", דליה עופר על "ניצולים כעולים: המקרה של עצורי קפריסין", ועוד.
קבצים להורדה
שלושה מיליון שלושה מיליון
2001
עורך: יואל רפל
השואה בברית-המועצות, קובץ משואה כ"ט. בין הכותבים: יצחק ארד על "שואת יהודי ברית-המועצות", דב לוין על "60 שנה ל'ניצוץ'", משה בייסקי על "מסקנות הוועדה הציבורית לנושא יער בולגריה", ועוד.
קבצים להורדה
פני השנאה פני השנאה
2003
עורך: יואל רפל
אנטישמיות באלף השלישי, קובץ משואה ל"א. בין הכותבים: דינה פורת על "הגברת והאדרת - ההתפתחויות הבינלאומיות שהובילו לגל האנטישמיות הנוכחי", אבי בקר על "קץ ההיסטוריה והבנליות של האנטישמיות", רוני שטאובר על "אנטי-ציונות כביטוי לשנאת היהודים לאחר השואה", ועוד.
קבצים להורדה
משואה א' משואה א'
1973
עורך: פ. לנדר
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: משה קול על "אתגרי משואה", גדעון האוזנר על "השריון הרוחני", חיים שצקר על "בעיות דידקטיות בהוראת השואה", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ב' משואה ב'
1974
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: גדעון האוזנר על "משפטים נגד פושעי מלחמה", שמואל אטינגר על "השפעת השואה כגורם בהתעוררות הלאומית של יהודי ברית המועצות", משה קול על "מאמצי הצלה ועזרה", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ג' משואה ג'
1975
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: יוסף קרמיש על "המאבק הדו-חזיתי של גיטו וארשה", אריה מוסקט על "פרשיות נעלמות - יהודים כובשים את אלג'יר (1942)", אריה לוי על "בית הילדים ע"ש אבא ברדיצ'ב בדברצן, הונגריה", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ד' משואה ד'
1976
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: גדעון האוזנר על "השואה בראי דורנו", יוסף קרמיש על "בעקבותיו של קורצ'אק ועמו יחדיו", אריה מוסקט על "יהדות בלגיה תחת השלטון הנאצי", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ה' משואה ה'
1977
עורך: ש.מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: דב לוין על "חיי שעה בטרם שואה", משה בייסקי על "שחרור שאין עמו חופש", מיכאל לנדאו על "הישוב בתקופת הסער", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ו' משואה ו'
1978
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: יוסף נדבה על "היודנראטים - כמה היבטים משווים", נח קפלינסקי על "לאט לנו עם היודנראטים", דב לוין על "המחתרת הציונית בליטא בימי שלטון הסובייטים", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ז' משואה ז'
1979
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: יחיעם ויץ "על האדם בשואה", יוסף קרמיש "על היחסים בין הפולנים והיהודים בתקופת המלחמה והשואה", יצחק ארצי על "יומנה של אניית המעפילים 'כנסת ישראל'", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ח' משואה ח'
1980
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: גדעון האוזנר על "לא כצאן לטבח!", משה קול על "יצחק גרינבוים - מדינאי לוחם", אריה פרייס על "תגובת המחתרות בא"י לתהליך השמדת יהדות אירופה", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ט' משואה ט'
1981
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: גדעון האוזנר על "עשרים שנה למשפט אייכמן", יוסף קרמיש "על פעילותם ובטאונם המחתרתי של הציונים הכלליים בגיטו וארשה", חיים שצקר על "הוראת השואה - דילמות ושיקולים", ועוד.
קבצים להורדה
משואה י' משואה י'
1982
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: אפרים קציר על "אני מאמין", אלי ויזל על "בזכרוני את באבי-יאר", יהושע גלבוע על "בעל-הברית הנשכח", ועוד.
קבצים להורדה
משואה י משואה י"א
1983
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: יהושע גלבוע על "האיש יאנוש קורצ'אק", יאן פאראנדובסקי על "ביום השנה החמישי למרד הגיטו", אברהם גולדברג על "פעולת נקם של חברי 'הנוער הציוני' בלבוב", ועוד.
קבצים להורדה
משואה י משואה י"ב
1984
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: יעקב רותם על "יאנוש קורצ'אק - הכהן הגדול של רפואת-הילדים", יהודית תידור-באומל על "בדרך לארץ הבחירה: עליית הנוער והילדים הפליטים היהודיים בבריטניה במלחמת העולם ה-2", תדאוש פנקיביץ' על "בית המרקחת בגיטו קראקוב", ועוד.
קבצים להורדה
משואה י משואה י"ג
1985
עורך: ש. מאירי
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: יצחק ארצי על "יום השחרור של יהדות רומניה (23 באוגוסט 1944), חנה שלומי על "פחדים ותקוות בגמר המלחמה", יעקב ליברמן על "שוחררתי במטהאוזן", ועוד.
קבצים להורדה
משואה י משואה י"ד
1986
עורך: צ. הרמן
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: צבי בכרך על "מקומו של האדם בתפיסה הנאצית", יהויקים כוכבי על "לקראת בית-ספר 'יהודי במהותו'", יעל פלד על "לדמותה של המחנכת היהודית בקרקוב", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ט משואה ט"ו
1987
עורך: ש. אבני
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: אריה באומינגר על "חסידי אומות העולם - למה הם עשו זאת?", ג'יימס א. יאנג על "בין זיכרון לאנדרטה", בלה גוטרמן על "שותים לחיים עם המוות", ועוד.
קבצים להורדה
משואה ט משואה ט"ז
1988
עורך: אריה בראונר
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: שלום חולבסקי על "יהדות ביילורוסיה המזרחית ערב השואה", עמנואל מלצר על "השפעות החברה הסובבת על הציונות בפולין בין שתי מלחמות העולם", חוה אייכלר על "תנועת 'הנוער הציוני' בהונגריה", ועוד.
קבצים להורדה
משואה י משואה י"ז
1989
עורך: אריה בראונר
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: דניאל קארפי על "תעודה גרמנית על עמדת השלטונות האיטלקיים כלפי היהודים באיזורי הכיבוש", אפרים אופיר על "נסיונות ההצלה מהונגריה", מרים ברגמן על "היהודים בצרפת בתקופת ממשלת וישי", ועוד.
קבצים להורדה
משואה י משואה י"ח
1990
עורך: אריה בראונר
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: דינה פורת על "סיכויי ההצלה בתקופת השואה", יחיעם וייץ על "הצלה וגאולה: ניגוד או השלמה? גאולת העם או גאולת הארץ?", יוחנן כהן על "השליחות לפולין אחר השואה. הבריחה מפולין 1946-1945", ועוד.
קבצים להורדה
משואה י משואה י"ט
1991
עורך: אריה בראונר
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: דינה פורת על "בעיה בהיסטוריוגרפיה: יחסו של דוד בן-גוריון ליהודי אירופה בתקופת השואה, דוד כוכבי על "האנטישמיות לאחר 1945", ישראל גוטמן על "מאמר בנושא פולין", ועוד.
קבצים להורדה
משואה כ' משואה כ'
1992
עורך: אריה בראונר
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: אניטא שפירא על "שואה וכוח", דינה פורת על "האגדה על מאבקם של יהודים מן הרייך בפורט התשיעי ליד קובנה, 1942-1941", יעל פלד (מרגולין) על "אירגון 'החלוץ הלוחם' בקרקוב", ועוד.
קבצים להורדה
משואה כ משואה כ"א
1993
עורך: אריה בראונר
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: משה בייסקי על "פושעי מלחמה נאצים - שכחה, מחילה או ענישה", לני יחיל על "המוות הוא רב אמן מגרמניה", ישראל שחם על "'עונג שבת', מוסד מדעי מחתרתי בגטו ורשה", ועוד.
קבצים להורדה
משואה כ משואה כ"ב
1994
עורך: גדעון גרייף
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: משה הוך על "התזמורת הסימפונית היהודית בגיטו וארשה (1942-1940), פליציה קראי על "מקומה של עבודת הכפייה באידיאולוגיה הנאציונל-סוציאליסטית - הלכה ומעשה", צבי בכרך על "הנשים באידיאולוגיה הנאצית", ועוד.
קבצים להורדה
משואה כ משואה כ"ג
1995
עורך: גדעון גרייף
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: דליה עופר על "עוינות, אדישות או שיתוף-פעולה: בעלות-הברית ופעולות ההצלה של היישוב", הנריק גרינברג על "האם האנטישמיות הפולנית היא מיוחדת במינה?", שלום חולבסקי על "מחתרת ופרטיזאנים מגיטו סלונים", ועוד.
קבצים להורדה
משואה כ משואה כ"ד
1996
עורך: גדעון גרייף
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: דליה עופר על "השואה בטרנסניסטריה - מקרה יוצא דופן של השמדת עם", שמואל קרקובסקי על "מחנה חלמנו ומקומו ב'פתרון הסופי'", יוסף קרמיש על "אנשי הרוח בגיטו וארשה - על שאלות הזמן ובעיות הקיום", ועוד.
קבצים להורדה
משואה כ משואה כ"ה
1997
עורך: יואל רפל
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: אשר כהן על "הפאשיזם ברומניה ובהונגריה עד ל-1941", יהושע פרוינדליך על "השואה, מדינות העולם ושאלת ארץ-ישראל", דוד שערי על "מאפייני חברת המעפילים במחנות הגירוש בקפריסין", ועוד.
קבצים להורדה
משואה כ משואה כ"ו
1998
ועדת המערכת: יוחנן כהן (יו"ר), נתנאל אבי-יונה, אילה (איה) בן-נפתלי, צבי הרמן, עוזיאל ליכטנברג, עמנואל מלצר, רינה נזר, נאוה סמל, חנה שלומי, דוד שערי. ייעוץ בעריכה: יואל רפל
קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה. בין הכותבים: נאוה סמל על "אין תיקון אחר", צבי הרמן על "מאפילת בור לאימפריה תעשיתית", יוחנן כהן על "במבחן הענות והפדות", ועוד.
קבצים להורדה
איים של זיכרון איים של זיכרון
2008
עורכת: נילי קרן
השואה במוזיאונים במאה ה-21, קובץ משואה ל"ה. בין הכותבים: איה בן נפתלי על "היסטוריה, זיכרון וזהות - תערוכות הקבע ב'מוזיאון משואה'", בינה סלע-צור על "בין זיכרון להוויה - מוזיאון לוחמי הגטאות - האגף החדש", אבנר שלו ויהודית ענבר על "'בגובה העיניים' - המוזיאון החדש לתולדות השואה ב'יד ושם'", ועוד.
קבצים להורדה
משואה מפתח לקבצים א'-כ' משואה מפתח לקבצים א'-כ'
1992
עורכת: יעל ולדמן
מפתחות לקבצים א'-כ', תשל"ג-תשנ"ב: תוכן החוברות, מפתח שמות המחברים, מפתח הנושאים, מפתח המקומות, מפתח השמות.
קבצים להורדה
רצים אל מול מחר רצים אל מול מחר
2007
עורכת: נילי קרן
תנועת הנוער הציוני ערב השואה, במהלכה ועם סיומה, קובץ משואה ל"ד. בין הכותבים: יעל פלד על "'שלוש שורות בהיסטוריה' - לדמותה של המחתרת היהודית בקרקוב", עדה שיין על "עוד לא נותקה השלשלת - תנועת הנוער במחנות העקורים כסוכנות חִברות לאומיות", נילי קרן על "'לסמל ולמופת' - תנועות הנוער הציוניות במזרח אירופה בתקופת הכיבוש הגרמני והשפעתן על החינוך הישראלי", ועוד.
קבצים להורדה
לקראת מסע לקראת מסע
1999
עורך: יואל רפל
במחוזות הזכרון במזרח אירופה, קובץ משואה כ"ז לזכרו של משה קול. בין הכותבים: דב רפל על "יידישקיט: תרבותה של העיירה היהודית בפולין", חנא שמרוק על "קווים לתולדות המרכז של ספרות יידיש בורשה", דוד אסף על "מצבות קבורה כמקור היסטורי", ועוד.
קבצים להורדה

   

Created by Emara Design. Signed by .