סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט
מלחמת העולם השנייה

65 שנים לסוף מלחמת העולם השניה

נשיא המדינה שמעון פרס השתתף במצעד צבאי שהתקיים בכיכר האדומה שבמוסקבה ב- 9 במאי, לציון יום השנה לניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית. וסוף מלחמת העולם השנייה

עם צאתו אמר פרס כי הוא יוצא לרוסיה כנציג העם היהודי, על מנת להצדיע לאנשי הצבא האדום שהביסו את הנאצים במלחמת העולם השניה. "אני מגיע לכיכר האדומה כנשיא מדינת ישראל וכנציגו של העם היהודי בתפוצות כדי להצדיע לצבא האדום ולומר תודה לעם הרוסי על נצחונו על הצבא הגרמני הנאצי". פרס הוסיף כי הוא "חש חובה מוסרית להזכיר לעולם כולו את הזוועות שעברו על העם היהודי בשואה. זוועות אלה לא היו פוסקות אלמלא הצבא האדום ובעלות הברית היו עוצרות את השטן הנאצי".

מלחמת העולם השניה פרצה ב-1 בספטמבר 1939 בעקבות פלישת גרמניה לפולין. היא הסתיימה באירופה ב- 7 במאי 1945, עם כניעת גרמניה, ובאוקינוס השקט ובאסיה עם כניעת יפן ב- 2 בספטמבר באותה שנה, לאחר שהאמריקאים הטילו שתי פצצות אטום על הערים הירושימה ונגסקי. כ- 55 מיליוני בני אדם נהרגו במהלך המלחמה. הערכה זו כוללת חיילים ואזרחים, ובכללם כששה מיליון יהודים. במלחמת העולם השניה השתתפו רוב מדינות העולם, חזיתות המלחמה השתרעו על פני אירופה, אפריקה ואסיה. מבחינת היקף ומספר הקורבנות זו היתה המלחמה הגדולה ביותר שבה נהרגו יותר בני אדם מבכל מלחמה אחרת. ההערכה היא שכ- 40 מיליון אזרחים נהרגו במהלך המלחמה.

תבוסת גרמניה במלחמת העולם השניה התאפשרה הודות לפעולה משותפת של 'בעלות הברית' ארצות הברית, אנגליה ויחידות צרפתיות ושל הצבא האדום הסובייטי. ב- 6 ביוני 1944 נחתו כרבע מיליון חיילים של בעלות הברית בנורמנדי שבצרפת, והחלו את המערכה היבשתית להבסת גרמניה. הצבא האדום הסובייטי התקדם ממזרח. הצבאות הלוחמים, ממזרח וממערב, נתקלו במהלך התקדמותם במחנות ריכוז והשמדה ושחררו את האסירים שנותרו בהם בחיים.

שלח לחבר הדפס

   

Created by Emara Design. Signed by .