סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט
שלוש שורות בהיסטוריה- טקס פתיחת התערוכה

כיצד ממחישים לצעירים של היום את אופייה המיוחד והדרמטי של תרבות הנעורים בנוסח תנועות הנוער הציוניות באירופה של שנות השלושים? כיצד מעבירים את ההווייה הטוטאלית של השתייכות לתנועה, שהעניקה לנוער השקפת עולם, דפוסי התנהגות, השתייכות חברתית, שפת דיבור, סמלים, אתגרים לאומיים? ומעל הכל- כיצד מתארים את התחושה של היותך שותף לשעה היסטורית כה גדולה? את האמונה שאת/ה חלק מאוונגרד אשר בעצם מעשיך אתה פורץ דרך לכינונה של אומה וחברה חדשה?

כדי להענות לאתגר המורכב חברו לצוות האוצרות יוצרים מוכשרים מתחומים מגוונים: מולטימדיה, עיצוב, גרפיקה, מוזיקה וכוריאוגרפיה. כולם יחד שותפים ליצירת התערוכה הייחודית "שלוש שורות בהיסטוריה", המספרת את סיפורן של תנועות הנוער "הנוער הציוני" ו"עקיבא" מהקמתן ועד להקמת המדינה.

את מיצג הפתיחה, ווידאו ארט בביצוע להקת 'שקטק', ביים יהלי ברגמן.

לאירוע הפתיחה החגיגי של התערוכה הגיעו שרת החינוך פרופ' יולי תמיר, ח"כ השר מיכאל מלכיור, לובה אליאב, יחיאל שילה מנהל המינהל לחינוך התיישבותי ואורחים רבים נוספים כשבינהם נציגות נכבדת לחניכי תנועת הנוער 'הצופים'. להקת 'שקטק' הופיעה בקטעים ממיצג הפתיחה.

הקמת התערוכה התאפשרה בזכות תמיכתם הנדיבה של ועידת התביעות, משרד התרבות, משפחת גרוסמן, טורנטו, הקרן הקיימת לישראל, המגבית היהודית בקנדה, ואיגוד יוצאי טרנוב בישראל.

יום חמישי 1 מאי, 2008
גלריית תמונות
איה בן-נפתלי, יולי תמיר, חכ הרב מלכיור, יחיאל שילה, לובה אליאב ושרגא מילשטיין
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס

   

Created by Emara Design. Signed by .