סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט
טכס השקת סרטי עדות והענקת פרסים ליוצרי קולנוע צעירים מקרן זומר

ביום שני, ה-25 לינואר 2010, בשעה 17:00 אחר הצהריים התאספו בקמפוס "משואה" עשרות ניצולי שואה ובני משפחותיהם, לטכס השקת 40 סרטי עדות בני חצי שעה, שנעשו במסגרת פרוייקט מיוחד  בשיתוף  ועידת התביעות. סרטים אלו, בני 30 דקות כל אחד, יהוו תשתית חינוכית עבור משרד החינוך בארץ ומערכת החינוך בתפוצות.
ניצולי השואה ובני משפחותיהם, אשר סרטיהם הושקו, קיבלו לידיהם את הסרט הערוך, וכן יכלו לראות את תקצירי העדויות אשר הוקרנו באולם הסמוך. במהלך האירוע נשאו דברים ראובן מרחב, יו"ר ועידת התביעות ואיה בן-נפתלי, מנכ"לית "משואה", אשר דיברה על החשיבות הגדולה בעדויות האישיות הן לצורך הנצחת השואה והן ככלי חינוכי ממדרגה ראשונה.
בתום חלק זה של האירוע החל חלקו השני של האירוע – חלוקת פרסים ליוצרי קולנוע צעירים. במהלך השנה החולפת, קראה "משואה" ליוצרי קולנוע צעירים להגיש את מועמדותם לתחרות. התחרות התקיימה בשני מישורים, האחד – סטודנטים, השני – תלמידי תיכון.

בצוות השיפוט ישבו: אילה בנג'מין - נציגת קרן זומר, דויד פישר - חבר הועד המנהל ב"משואה" ויו"ר הקרן הישראלית לטלוויזיה וקולנוע, דורית באלין – מפמ"ר לקולנוע ותקשורת במשרד החינוך, הסופרת והמחזאית – נאוה סמל, והבמאי – יהלי ברגמן.

כספי הפרסים נתרמו על ידי הקרן השוויצרית summer entraide


בקרב תלמידי התיכון זכו הסרטים "מלחמתי" ו"סגירת מעגל".
"מלחמתי" – תיכון "המקיף עומר". זוכה בפרס הסרט הטוב, פרס למצוינות קולנועית.
תקציר הסרט: סרט שעוסק ב-3 דורות בישראל היום: ילד שמפחד מהפצצות המשוגרות מעזה, תיכוניסט שמתלבט האם להתגייס מטעמים מצפוניים, אבא פטריוט שלחם את במלחמות ישראל וסבתא ניצולת שואה.
"סגירת מעגל" – תיכון "מקיף גן יבנה". זיכה את בית הספר בפרס למצוינות חברתית.
תקציר הסרט: סיפורה של גב' קרוייטרו שאביה השאיר אותה ואת אחותה בבית יתומים ונעלם, ולראשונה בחייה היא עולה ליד ושם ומספרת את סיפורה.
נימוקי השופטים: יש לתת פרס למגמות קולנוע אשר מעודדות את תלמידיהם לעסוק בהנצחת זכר השואה וסיפורי הניצולים. הסרט נעשה ברגישות ובעדינות רבה והוא מעביר את הקושי שבגילוי הזוועות שעברו על ניצולי השואה ורצונם להגן על יקיריהם ממפני המידע הנורא - מחד, ומאידך – מלמד על החשיבות שבהעברת הסיפור הלאה לדורות הבאים.


בקרב היוצרים הצעירים זכו:
"חתיכת לחם" – זכה בפרס לעידוד יצירה קולנועית
יוצר הסרט: גומא רביד
ז'אנר: סרט קצר, דרמה
תקציר: חתיכת לחם, זה כל מה שנותר לגיבור. מתוך הלילה הוא שומע קריאות. זה קול של ילד, תשוש מרעב. הוא מבקש חתיכת לחם. על פי הסיפור "בגשם" של יהושע ויגורסקי.
נימוקי השופטים: סרט אומנותי ויפה, בחירת השחקן הראשי מרתקת, הסרט מעביר את תחושת המצוקה והעצב ונוגע בלב הצופה.

"אלי אדמתי" – זכה בפרס הסיפור הטוב
יוצר הסרט: שחף מיכאל
ז'אנר: דרמה (אורך הסרט – 60 דקות)
תקציר: אלי, נכה צה"ל, מתבצר בביתו וטוען כי הוא מחזיק קופסא ובה כתביו של המלאך גבריאל. הוא חשוד כי פיזר פצצות סביב ביתו. אל הבית נכנס אחיו, ארנון במטרה לשכנעו לצאת מן הבית. במהלך הדין ודברים בין האחים אנו חוזרים בזמן אל סיפור ילדותם של שני האחים, כשהדמויות שבות מן העבר הגבול שבין הבדיה למציאות מטשטש ועולות שאלות נוקבות לגבי האתיקה והמוסר של מקבלי ההחלטות בדבר ניהול הקרקעות במדינת ישראל כשבמרכז סיפור גזילת קרקעות אשר ניקנו על ידי ניצולי שואה לפני פרוץ המלחמה.


play ground - פרס ראשון בקטגוריית הוידאו ארט
יוצרת הסרט: רינת אדלשטיין
תקציר: המיקום – אנדרטת השואה בברלין. מעצם היותה ממוקמת בלב ליבו השוקק של המרכז התיירותי בברלין, אנו למדים על החשיבות של הנצחת השואה בזיכרון הגרמני. מצד שני, הבחירה במיקום הזה מספקת לתייר הממוצע אטרקציה תיירותית נלהבת. האנדרטה משתרעת על פני 19,000 מ"ר ובנויה מקוביות בטון בגבהים שונים. במבט מבחוץ, המקום נראה כמצבות בבית עלמין. מבפנים, נוצר סוג של מבוך, תחושת בלבול, שהופך גם למגרש משחקים. עבודת הוידאו ארט מתבוננת על המשחק המתרחש באנדרטה. הדימויים והקולות אינם מבויימים – ילד רץ, בריחה, מחבוא, צעקה, חיפוש. המשחק הכפול בין שעשוע אמיתי בהווה לבין מחוות ודימויים מן העבר, מבקש להפר את האטרציה התיירותית, ולזכור מה שבאמת קרה שם.

יום שני 25 ינואר, 2010
גלריית תמונות
עירית רומנו ובתה
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס

   

Created by Emara Design. Signed by .