סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט
מפגש משתתפי המבצע ללכידת אייכמן והבאתו לישראלב-15 בינואר 2007 התקיים ב"משואה" המפגש הראשון של כל משתתפי מבצע לכידת אייכמן והבאתו לישראל – אנשי השב"כ, ה"מוסד" וצוותי "אל על" שהיו שותפים לתכנון ולביצוע הטיסה המיוחדת לבואנוס איירס וממנה.
האירוע התקיים במעמד ראש השב"כ יובל סידקין ומנכ"ל "אל על" חיים רומנו.
המשתתפים סיירו בתערוכת הקבע "שישה מיליון קטגורים, מדינת ישראל נגד אדולף אייכמן", השתתפו בשיח בהנחיית העיתונאי דן מרגלית והעלו זיכרונות מהמבצע שנערך בשנת 1960 בארגנטינה שבסיומו הובא אייכמן לישראל, הועמד למשפט ונידון למוות.
במהלך המפגש נחשפו לראשונה פריטים מהמבצע שהוצבו בתערוכה במוזיאון "משואה".
בין הפריטים שנחשפו: מפת בואנוס איירס, ששימשה את צוות המעקב, העט בו חתם אייכמן בדירת המסתור שבה נחקר על הסכמתו להישפט בישראל, ומקל ההליכה ששימש את אחד הלוכדים, כשהתחזה לעובר אורח במעקב אחרי אייכמן.
סוכן המוסד, יעקב מידד, סיפר כי נבחר לקחת חלק במבצע בשל יכולתו להחליף זהויות ובשל יכולתו להתחבב על אנשים ולעורר בהם תחושת ביטחון בלי לעורר חשד. מידד היה אחראי על שכירת כלי הרכב והדירות ונמנה עם הסוכנים, ששהו עם אייכמן בדירת המסתור.
הוא תיאר את תדהמתו לנוכח המפגש הבלתי אמצעי עם רוצח המיליונים: "אין לכם מושג איזה איש קטן וחרד, איזו נמושה הוא היה, איך הוא חתם ואיך התנהג, האיש ששלח מיליונים למותם..."

יום רביעי 17 ינואר, 2007
גלריית תמונות
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס

   

Created by Emara Design. Signed by .