סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט
טכס הענקת אות יקירי משואה 2008

אות "יקיר משואה" הוענק בשנת 2008 לשלושה ממייסדי "משואה". שלושתם חניכי תנועת ה"נוער הציוני" שהיו פעילים בתקופת השואה במחתרות בגטאות וילנה, קובנה ובנדין.

ניסן רזניק
ניסן רזניק היה בין מניחי היסוד הרעיוני והארגוני לתנועת המחתרות בגטו וילנה פ.פ.או. ובשנים 1942- 1943 היה חבר מפקדת המחתרת. בשנים 1943-1944 היה פרטיזן ביערות נארוץ וקאזאן ובשנים 1944-1945 היה ממארגני תנועת "הבריחה" בליטא, פולין, רומניה ואיטליה. ניסן רזניק עלה לקיבוץ ניצנים, נפל בשבי המצרי וחזר כעבור 9 חודשים. ניסן היה מיוזמי הקמת מכון השואה "משואה" וחבר פעיל במוסדות העמותה משך שנים רבות.

שלום הרצברג
שלום הרצברג, יליד בנדין, פעל בימי השואה לגיוס כספים ונשק למחתרת בגטו. מאוקטובר 1943 ועד 1945 היה במחנות ריכוז. עם תום המלחמה עסק באיתור פושעים נאצים ובארגון תנועת "הבריחה" מגרמניה לצרפת, שווייץ ואיטליה. שלום היה שנים רבות חבר פעיל בוועד המנהל של "משואה" וכיהן כיו"ר ועדת הכספים של העמותה.

עזריאל לוי
עזריאל לוי היה חבר "ארגון בני ציון" שהוקם בקובנה בתקופת השלטון הסובייטי בליטא (1940) ושחבריו פעלו במחתרת בתקופת הגטו. הוא נתפס ונאסר כשיצא להצטרף ללוחמים הפרטיזנים אבל שוחרר על ידי ראש המשטרה היהודית, ששיתף פעולה עם המחתרות בגטו. אחרי השחרור הגיע לאיטליה כמדריך בעליית הנוער ועם קבוצה של חניכים עלה ארצה ושימש מדריך בכפר הנוער ע"ש מוסינזון במגדיאל. עזריאל שימש כרואה החשבון של "משואה" ועם פרישתו לגמלאות כיהן כיו"ר ועדת הביקורת של העמותה במשך שנים רבות.

יום שלישי 1 ינואר, 2008
גלריית תמונות
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס

   

Created by Emara Design. Signed by .