סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט
יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, 27 לינואר 2007

ב-27 לינואר 2006, התקיים ב"משואה" הכנס המרכזי השני לציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואה במעמד השגרירים והסגל הדיפלומטי הבכיר המכהן בישראל ובהשתתפות יו"ר "משואה" שרגא מישלטיין; שר התיירות (דאז) יצחק הרצוג; הסופר דויד גרוסמן; שגריר בריטניה בישראל, טום פיליפס; סגן יו"ר "משואה", פרופ' יצחק קשתי והסופרת נאוה סמל.

שר התיירות, יצחק הרצוג אמר: "הימים האלה הם ימים שבהם לקחי השואה מתפרצים מחדש ונעשים רלוונטיים. התעצמותה של קואליציית הרשע בהובלת איראן מחייבת בניית קואליציית עמים, כדי לבלום את כוחה ולהשפיע על מהלך ההיסטוריה. החלטת מועצת האו"ם לציין מידי שנה את יום השואה הבינלאומי, מהווה נקודת מפנה היסטורית, במלחמה באנטישמיות ובהנצחת השואה. נחרצותם של מכחישי שואה למיניהם ובראשם נשיא איראן אחמדיניג'אד, המבקש ליצור לגיטימציה לכוונותיו האמיתיות להשמדת ישראל - מנוגדת לערכי העולם החופשי. החלטת מועצת האו"ם מבטאת את ההכרה בחשיבות זיכרון השואה כערך יסוד ומהווה הוכחה לתובנה שהמתרחש באיראן אינו בעיה של ישראל והעם היהודי בלבד ".

שגריר בריטניה בישראל, טום פיליפס, גינה בשם ממשלתו את הצהרותיו של נשיא איראן בנושא זכותה של ישראל להתקיים. השגריר טען שכל דיפלומט המשרת בישראל חייב להבין שהשואה אינה רק זיכרון היסטורי עבור העם היהודי, אלא גורם המעצב את הזהות הלאומית של ישראל. בדבריו הדגיש השגריר את חשיבותם המכרעת של "העומדים מן הצד" בעת מלחמה וסיפר כי דודתו והוריה הצילו יהודים במהלך מלחמת העולם השנייה ועל כך קיבלו את אות "חסיד אומות העולם".

הסופר דויד גרוסמן אמר בדבריו בפני פורום השגרירים הזרים:
"גם אחרי כמעט 60 שנה של ריבונות, ישראל עדיין מרגישה שהאדמה רועדת תחת רגליה. היא אמנם מקלט, אך בוודאי אינה המקום הבטוח ביותר עבור היהודים. לישראלים אין עדיין את תחושת הביטחון שאדם צריך להרגיש בביתו. לחיות כך, משול לחיים בבית שבו הקירות כל הזמן זזים וניידים. גבולותינו אינם ברורים, חוץ מהים הנע תמיד במערב...
השאלה אם נמשיך להתקיים כך בעתיד מהווה צל כבד ואין סופי עבור הישראלים. השואה היא פחד שטבוע עמוד בפסיכולוגיה הלאומית והעם מונע על ידי התחושה שזה עלול לקרות שוב.
כדי להירפא, ישראל צריכה לעקור את העיוות החשיבתי, להבין שיש אופציה לקיום של שלום, שהיהודים יכולים לחוות ממדים שונים של קיום ולא רק הישרדות וחרדה קיומית... יש לכם תפקיד חשוב. אם רצונכם לעזור בפתרון הקונפליקט, עליכם להיות קשובים, לא רק כדיפלומטים, אלא גם כאנשים, כפסיכולוגים... ההיסטוריה לא תסלח לכם אם תעמדו מהצד ולא תנצלו את הרגעים האחרונים שנותרו כדי לפתור את הקונפליקט, לפני שיהפוך לתהום דתית פונדמנטליסטית הרמטית.

שבת 27 ינואר, 2007
גלריית תמונות
טקס
גלריית וידאו
 
 
 
 
דויד גרוסמן- קטעים מנאומו
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס

   

Created by Emara Design. Signed by .