סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט
השקת הספר "בחסד עליון – משה בייסקי וחסידי אומות העולם"

בחודש פברואר 2008, נערך ב"משואה", בשיתוף עם הוצאת שוקן, ערב לזכרו של ד' משה בייסקי, שופט בית המשפט העליון בדימוס ויו"ר "משואה" 1992-2006, ולהשקתו של הספר "בחסד עליון – משה בייסקי וחסידי אומות העולם", מאת גבריאל ניסים.
בפעילותו רבת השנים של דר' בייסקי למען חסידי אומות העולם ולמען הוראת השואה לצעירים בישראל ומהעולם, האמין דר' בייסקי, שזוהי דרכו האישית להנחיל את תודעת השואה ולתרום לעולם אנושי וטוב יותר.
בדברים שנשא ד' בייסקי לזיכרו של אוסקר שינדלר באוקטובר 1974 נאמר:
"מכיר אני את פעולותיהם ומעשיהם של כמעט כל אלה אשר הוכרו כחסידי אומות העולם... אולם שינדלר הוא האחד והיחיד אשר בידו עלה לעשות מעשה שדוגמתו אין בתולדות ההצלה. הוא היחיד אשר הוציא רשימה שמית של 300 נשים שגורלן נגזר במחנה אושוויץ והעבירן למפעלו, שם התאחדו עם בעליהן והוריהן אשר כבר קודם לכן העביר אליו ממחנה המוות האחר בגרוס רוזן ושמספרם היה 700. אין ספק שעצם מעשה ההצלה הנרחב, שהודות לו ניצלו מציפורני המוות 1200 יהודים, מעמיד את שינדלר בין גדולי חסידי אומות העולם. אך בין ניצוליו הפך שינדלר לאגדה בגלל יחסו האישי והאנושי המיוחד, בנכונותו להקשיב ולמצוא פתרון לבעיות אישיות יום-יומיות... תוספת מזון, אספקת תרופות, הזמנת משקפיים למי שאבדו, העברת מכתב... והרי היינו 1200 במספר – והבעיות היו מרובות...
באנו להיפרד ממיטיבנו... אדם בעל שאר רוח נדיר הלך מאיתנו – אך מעשיו ופועלו יאירו לקראת עולם טוב יותר..."

יום ראשון 2 נובמבר, 2008
גלריית תמונות
דר משה בייסקי זל
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס

   

Created by Emara Design. Signed by .