סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט

אודות המוזיאון

המוזיאון ב"משואה" הוא מוזיאון היסטורי-חינוכי שבו משמשים חללי התצוגה גם כמרכזי לימוד. בנין המוזיאון, הממוקם במרכזו של הקמפוס, תוכנן בשנת 1969 על ידי האדריכל קובה גבר והפסל והמעצב רודה ריילינגר. מיקומו וצורתו- מבנה בטון חשוף, רם ונישא- נועדו לסמל את מרכזיותו של זיכרון השואה בחברה הישראלית. למבנה צורת משושה, שבזוויות דפנותיו חרכים צרים, מהם ניתן להשקיף מן הפנים אל החוץ. בחלל הפנימי של המוזיאון חמישה מפלסים. במרכזו- אתר התייחדות, המתנשא עד לגובה התקרה.


התערוכות במוזיאון תוכננו במתכונת של מרכזי לימוד בתוך חללי התצוגה. התערוכות הן אינטראקטיביות, מתוך תפיסה של מוזיאון חינוכי, המבוסס על עקרונות הקונסטרוקטיביזם בחינוך (או הבניית הידע), תפיסה המתאימה במיוחד לתערוכות המיועדות לקבוצות של מבקרים צעירים.

גישת הבניית הידע מתמקדת בהקניית משמעות לנושאים המוצגים. המטרה היא לאפשר למבקרים להיחשף לקשת רחבה של פרשנויות לחוויית הביקור האישית שלהם בתערוכה. תערוכות אלה מאתגרות את המבקרים, וגורמות להם לחרוג אל מעבר לדפוסי החשיבה המוכרים והמבוססים, באופן שתואם את יכולתם ליצור הקשרים חדשים.

העבודה החינוכית של "משואה", המבוססת על גישה זו של הבניית הידע, מגשרת בין הראיה ההיסטורית המקובלת של אירועי השואה לבין ניתוח משמעות הזיכרון, ובכך מאפשרת לצעירים בחינה מחודשת ורלוונטית של הדימויים, העמדות והאמונות שלהם ביחס לשואה ולמשמעותה לזהותם האנושית והלאומית.


מוזיאון משואה מארח גם תערוכות מתחלפות העוסקות בזיכרון השואה ובחוויות אישיות של יוצרים.

הביקורים במשואה מיועדים לקבוצות בתאום מראש עם נציגי המכון.
לתיאום ביקור אנא חייגו: 09-8999997
או שלחו דוא"ל: massuah@massuah.org.il

   

Created by Emara Design. Signed by .